Nejčastější otázky

Odpovědi na nejčastější otázky rodičů ke Kouzelnému všiváčku. Máte další? Zavolejte mi na mobil (777 325 925), napište e-mail na kaca@bezvsi.cz nebo pošlete zprávu přes FB messengera.

Proč mám na vlasy použít kondicionér? Kondicionér (nebo olej) vlasy obalí a usnadní vyčesávání. Současně vši udusí, nebo aspoň ochromí, záleží na jakou "šarži" vší zrovna narazíte.

Jaký je správný postup odvšivení s Kouzelným všiváčkem? Vlasy namočte a po celé délce na ně naneste jakýkoli běžný kondicionér (v nouzi lze použít i olej), nezapomeňte ani na pokožku hlavy. Pak vlasy rozčešte obyčejným hřebenem, aby nebyly nikde zacuchané a důkladně je vyčesávejte Kouzelným všiváčkem od kořínků ke konečkům. Každý pramen klidně několikrát shora, zespodu i ze stran. Pozornost věnujte hlavně vlasům těsně u hlavy a v oblasti kolem uší a na zátylku, kde vši nejčastěji kladou hnidy. Všiváček průběžně čistěte proudem vody, otírejte nebo vykoupejte v misce s horkou mýdlovou vodou. Až budete s odvšivením hotovi - na všiváčku už nic nezůstává, vlasy opláchněte od zbytků kondicionéru, případně umyjte běžným šamponem. Návod najdete i na letáku, který posílám spolu s Kouzelným všiváčkem. Delší vlasy rozdělte na části – sepněte sponkou a berte je "po patrech" jako kadeřník při nanášení barvy a melíru, krátké spínat nemusíte. Video od profíka zde.

Proč není nutné při použití Kouzelného všiváčku odvšivení opakovat? Když se už při prvním odvšivení zbavíte i všech hnid, nové vši se nevylíhnou. Stačí jedna procedura a máte hotovo, alespoň do doby, než děti donesou vši znovu:) Pokud jsou vlasy hodně dlouhé, husté, vlnité nebo zavšivené, doporučuji vyčesání zopakovat.

Můžu použít něco jiného než kondicionér? Alternativou je olej (stolní, olivový, kokosák), třeba s pár kapkami čajovníkového oleje (tea tree), vši ho nerady, ikdyž myslím, že už si ty potvry zvykly. Pozor, u některých typů vlasů to s olejem nepůjde tak dobře vyčesávat. Na vyhubení vší můžu doporučit zábal z panáku (50 ml) oleje, octa a alpy (nebo jiného lihu). Nanést na vlasy, zabalit igelitem a nechat působit aspoň půl hodiny, pokud dítě vydrží, klidně i déle. Lze použít i jakýkoli šampon na vši z lékárny, nebo zverimexu. Osobně jim však nefandím. I lékárenské šampony "bez chemie" jsou plné syntetických jedů, podrobněji zde. Kouzelný všiváček je jasná volba pro mámy, které dbají na složení kosmetiky a chtějí mít pod kontrolou, co sobě nebo svým dětem na vlasy a kůži nanáší.

Funguje hřeben i na suché vlasy? Při zavšivení určitě vyčesávejte namokro s kondicionérem, je to účinnější a méně to tahá :) Kouzelný všiváček nasucho skvěle funguje jako prevence a kontrola. Stačí vlasy párkrát v týdnu krátce pročísnout a na zubech všiváčku hned uvidíte, jestli jsou čisté, nebo jsou vši zpátky.

Nebudou na mě vši při vyčesávání skákat, když je neusmrtím chemií? Nebudou, skáčou blechy, ne vši, ty jen lezou :) Navíc kondicionér či olej vši udusí, nebo aspoň ochromí, záleží na jakou "šarži" vší zrovna narazíte.

Opravdu to funguje? Ano, funguje a skvěle. Nenabízela bych nic, za čím si sama nestojím. Kouzelný všiváček jsem před uvedením na trh testovala na sobě, svých dětech, kamarádkách a jejich dětech... Jen je potřeba dodržet postup a vlasy vyčesat důkladně. Mrkněte na hodnocení všiváčku na e-shopu, Facebooku BEZvší nebo Heuréce. Za dva roky provozu e-shopu jich je téměř 250.

Jak mám všiváček očistit? Všiváček průběžně čistěte už během odvšivení. Opláchněte ho proudem vody, vykoupejte v horké mýdlové vodě nebo jen otřete ubrouskem po každém druhém třetím pročísnutí. Zbytky hnid z něj nakonec nejlépe dostanete kartáčkem na ruce či na zuby. Nečistěte ničím abrazivním, poškrábete si rukojeť jako se to povedlo mně :(

Existuje nějaká účinná prevence proti vším? Dlouho jsem dávala tea trea olej, ale mám pocit, že vši už si zvykly i na něj. Prevenci jedu jen s Kouzelným všiváčkem. Obden (dva, tři) krátce dětem pročísnu vlasy jen tak nasucho a kouknu, zda na zubech všiváčku ulpěly nějací paraziti. Když jo, okamžitě vyčešu namokro. Naše děti tak i při zavšivení nemají víc než jednu veš a pár hnid a je to pryč raz dva.

Proč se u nás hřeben dosud neprodával, když je to takový zázrak? Nejspíš proto, že by farmaceutickým firmám klesly zisky za šampony na vši :) V zahraničí je všiváček s patentovanými mikrospirálami známý, oblíbený a běžně používaný. Britská verze Kouzelného všiváčku Nitty Gritty dokonce získala několik ocenění. Pokud máte čas a chuť, zkuste si zahraniční recenze vygooglit (hledejte Nit Free Terminator a Nitty Gritty).

Je to ten anglický všiváček? Kouzelný všiváček je totožný s nejznámějším britským Nitty Gritty oceněným deníkem The Daily Telegraph. Jde o výrobek přímo od autora patentu „kouzelných“ mikrospirál Jorge Burchakchi z Argentiny. Dokonalejší už opravdu nekoupíte :)

Je ze zásilky zřejmé, co obsahuje? Nikoli. Kouzelné všiváčky posílám v bublinkové obálce a jako zpáteční adresu uvádím jméno fyzické osoby, nikoli e-shopu. Nemusíte mít obavu, že vás pošťačka, sousedi nebo kolegové budou kvůli vším "drbat".

Koupit_hreben_na_vsi