Nejčastější otázky

Odpovědi na nejčastější otázky rodičů ke Kouzelnému všiváčku. Máte další? Zavolejte mi na mobil (777 325 925), napište e-mail na kaca@bezvsi.cz nebo pošlete zprávu přes FB messengera.

Jaký je správný postup odvšivení s Kouzelným všiváčkem?

1. vlasy namočte a naneste na ně jakýkoli kondicionér (kondicionér při česání funguje lépe než olejový zábal nebo šampon na vši), neoplachujte!

2. vlasy rozčešte obyčejným hřebenem, aby nebyly nikde zacuchané a kondicionér pokryl celou délku vlasů

3. Kouzelným všiváčkem vyčešte celou hlavu po jednotlivých pramenech na šířku hřebenu (češte od kořínků ke konečkům, každý pramen vždy shora, zespodu i ze stran) do doby, než hřeben zůstává čistý. Pozornost věnujte hlavně vlasům těsně u hlavy a v oblasti kolem uší a na zátylku, kde vši nejčastěji kladou hnidy. Průběžně všiváček oplachujte vodou, nebo otírejte ubrouskem. Když máte hotovo, hlavu umyjte (spláchněte),

4. Zuby hřebenu po akci nejsnáz dočistíte kartáčkem (mikrospirály dočista klidně až druhý den nasucho), můžete přelít i běžnou desinfekcí, lihem.

Pro perfekcionisty a rodiče dlouhovlásek video od profíka tady https://www.youtube.com/watch?v=zY4Nvab6uLM

 

Proč mám na vlasy použít kondicionér?

Kondicionér (nebo olej) vlasy obalí a usnadní vyčesávání. Současně vši udusí, nebo aspoň ochromí, záleží na jakou "šarži" vší zrovna narazíte.

 

Proč není nutné při použití Kouzelného všiváčku odvšivení opakovat?

Když se už při prvním odvšivení zbavíte i všech hnid, nové vši se nevylíhnou. Stačí jedna procedura a máte hotovo, alespoň do doby, než děti donesou vši znovu:) Pokud jsou vlasy hodně dlouhé, husté, vlnité nebo zavšivené, doporučuji vyčesání zopakovat.

 

Můžu použít něco jiného než kondicionér?

Alternativou je olej (stolní, olivový, kokosák), třeba s pár kapkami čajovníkového oleje (tea tree), vši ho nerady, ikdyž myslím, že už si ty potvry zvykly. Pozor, u některých typů vlasů to s olejem nepůjde tak dobře vyčesávat. Na vyhubení vší můžu doporučit zábal z panáku (50 ml) oleje, octa a alpy (nebo jiného lihu). Nanést na vlasy, zabalit igelitem a nechat působit aspoň půl hodiny, pokud dítě vydrží, klidně i déle. Lze použít i jakýkoli šampon na vši z lékárny, nebo zverimexu. Osobně jim však nefandím. I lékárenské šampony "bez chemie" jsou plné syntetických jedů, podrobněji zde. Kouzelný všiváček je jasná volba pro mámy, které dbají na složení kosmetiky a chtějí mít pod kontrolou, co sobě nebo svým dětem na vlasy a kůži nanáší.

 

Funguje hřeben i na suché vlasy?

Při zavšivení určitě vyčesávejte namokro s kondicionérem, je to účinnější a méně to tahá :) Kouzelný všiváček nasucho skvěle funguje jako prevence a kontrola. Stačí vlasy párkrát v týdnu krátce pročísnout a na zubech všiváčku hned uvidíte, jestli jsou čisté, nebo jsou vši zpátky.

 

Nebudou na mě vši při vyčesávání skákat, když je neusmrtím chemií?

Nebudou, skáčou blechy, ne vši, ty jen lezou :) Navíc kondicionér či olej vši udusí, nebo aspoň ochromí, záleží na jakou "šarži" vší zrovna narazíte.

 

Opravdu to funguje?

Ano, funguje a skvěle. Nenabízela bych nic, za čím si sama nestojím. Kouzelný všiváček jsem před uvedením na trh testovala na sobě, svých dětech, kamarádkách a jejich dětech... Jen je potřeba dodržet postup a vlasy vyčesat důkladně. Mrkněte na hodnocení všiváčku na e-shopu, Facebooku BEZvší nebo Heuréce. Za tři roky provozu e-shopu je jich celkem přes 800.

 

Jak mám všiváček očistit?

Všiváček průběžně čistěte už během odvšivení. Opláchněte ho proudem vody, vykoupejte v horké mýdlové vodě nebo jen otřete ubrouskem po každém druhém třetím pročísnutí. Zbytky hnid z něj nakonec nejlépe dostanete kartáčkem na ruce či na zuby. Nečistěte ničím abrazivním, poškrábete si rukojeť jako se to povedlo mně :(

 

Existuje nějaká účinná prevence proti vším?

Dlouho jsem dávala tea trea olej, ale mám pocit, že vši už si zvykly i na něj. Prevenci jedu jen s Kouzelným všiváčkem. Obden (dva, tři) krátce dětem pročísnu vlasy jen tak nasucho a kouknu, zda na zubech všiváčku ulpěly nějací paraziti. Když jo, okamžitě vyčešu namokro. Naše děti tak i při zavšivení nemají víc než jednu veš a pár hnid a je to pryč raz dva.

 

Proč se u nás hřeben dosud neprodával, když je to takový zázrak?

Nejspíš proto, že by farmaceutickým firmám klesly zisky za šampony na vši :) V zahraničí je všiváček s patentovanými mikrospirálami známý, oblíbený a běžně používaný. Britská verze Kouzelného všiváčku Nitty Gritty dokonce získala několik ocenění. Pokud máte čas a chuť, zkuste si zahraniční recenze vygooglit (hledejte Nit Free Terminator a Nitty Gritty).

 

Je to ten anglický všiváček?

Kouzelný všiváček je totožný s nejznámějším britským Nitty Gritty oceněným deníkem The Daily Telegraph. Jde o výrobek přímo od autora patentu „kouzelných“ mikrospirál Jorge Burchakchi z Argentiny. Dokonalejší už opravdu nekoupíte :)

 

Je ze zásilky zřejmé, co obsahuje?

Nikoli. Kouzelné všiváčky posílám v bublinkové obálce a jako zpáteční adresu uvádím jméno fyzické osoby, nikoli e-shopu. Nemusíte mít obavu, že vás pošťačka, sousedi nebo kolegové budou kvůli vším "drbat".