Nejčastější otázky

Pokud vás cokoli ke Kouzelnému všiváčku zajímá, budu ráda, když se mě zeptáte na kaca@bezvsi.cz nebo třeba na Facebooku https://www.fb.com/bezvsi.

Proč mám použít kondicionér? Kondicionér vlasy obalí a tím usnadňuje vyčesávání. Současně vši udusí, nebo aspoň ochromí. Naneste ho důkladně nejen na vlasy, ale i na pokožku hlavy, kde bývá nejvíc hnid. Vlasy prvně rozčešte obyčejným hřebenem, aby nebyly nikde zacuchané. Teprve pak použijte Kouzelný všiváček.

Jaký je správný postup odvšivení s Kouzelným všiváčkem? Návod najdete v každém balení s Kouzelným všiváčkem. Vlasy namočte a po celé délce na ně naneste jakýkoli běžný kondicionér, nezapomeňte ani na pokožku hlavy. Pak vlasy rozčešte obyčejným hřebenem, aby nebyly nikde zacuchané a důkladně je vyčesávejte Kouzelným všiváčkem od kořínků ke konci. Delší vlasy rozdělte na části – sepněte sponkou a berte je "po patrech" jako kadeřník při nanášení barvy a melíru, krátké spínat nemusíte. Názorně od profíka například zde https://www.youtube.com/watch?v=zY4Nvab6uLM Pozornost věnujte hlavně vlasům těsně u hlavy a v oblasti kolem uší a na zátylku, kde vši nejčastěji kladou vajíčka. Všiváček průběžně čistěte proudem vody nebo vykoupejte v misce s horkou mýdlovou vodou. Až budete s odvšivením hotovi, vlasy jen opláchněte od zbytků kondicionéru, případně umyjte běžným šamponem.

Proč není nutné při použití Kouzelného všiváčku odvšivení opakovat? Pokud se už při prvním odvšivení zbavíte i všech hnid, nové vši se už nevylíhnou. Stačí jedna procedura a máte hotovo, …alespoň do doby, než děti donesou vši znovu :o) Pokud jsou však vlasy hooodně dlouhé, husté, vlnité nebo dost zavšivené je dobré vyčesání zopakovat.

Můžu použít něco jiného než kondicionér? Alternativou je například olivový olej nebo i stolní olej, třeba s pár kapkami čajovníkového oleje (tea tree). Maminky doporučují také zábal z  panáku (50 ml) oleje, octa a alpy (nebo jiného lihu). Nanést na vlasy, zabalit igelitem a nechat působit 20-30 minut, pokud dítě vydrží, klidně i déle. Pochopitelně lze použít i jakýkoli přípravek na vši, ovšem pak už to nebude nízkonákladové :) A jestli sázíte na chemii, zajděte do zverimexu, humánní přípravky už několik let kvůli riziku rakoviny žádné účinné chemické látky neobsahují, jsou to jen "lepší" oleje.

Funguje hřeben i na suché vlasy? Pokud vši máte, vyčesávání suchých vlasů není tak efektivní a také to děti tahá. Suché vlasy doporučuji pročísnout spíš jen kontrolně, pokud máte podezření na vši.

Nebudou na mě vši při vyčesávání skákat, když je neusmrtím chemií? Nebudou, skáčou blechy, ne vši, ty jen lezou :) Navíc kondicionér či olej vši udusí, nebo aspoň ochromí.

Opravdu to funguje? Ano, funguje. Nenabízela bych nic, za čím si sama nestojím. Kouzelný všiváček jsem před uvedením na trh důkladně testovala na sobě, svých dětech, kamarádkách a jejich dětech...  Na e-shopu i na Facebooku https://www.facebook.com/bezvsi/ najdete za rok a půl provozu desítky nadšených hodnocení zákazníků. Jen je potřeba to neodfláknout a vlasy vyčesat opravdu důkladně.

Jak mám všiváček očistit? Všiváček průběžně čistěte už v průběhu odvšivení, opláchněte jej proudem vody, vykoupejte v horké mýdlové vodě nebo otřete ubrouskem po každém druhém třetím pročísnutí. Až budete hotovi, nejlépe z něj zbytky hnid dostanete kartáčkem na ruce či na zuby. Mezi zuby hřebenu můžete zajet i mezizubním kartáčkem, párátkem atp. Skvělý na to je i japonský rýžový kartáč na zeleninu, který mívají v prodejnách zdravé výživy :) Nakonec všiváček přelejte vroucí vodou, případně opláchněte desinfekcí. S tou vodou jen pozor na plastové úchyty.Lesklou rukojeť nečistěte ničím abrazivním, odřete si ho jako se to povedlo mně :(

Existuje nějaká účinná prevence proti vším? Osobně mám velmi dobrou zkušenost s čajovníkovým olejem (tea tree olejem). Dětem každé ráno ťupnu trochu za uši a po každém mytí hlavu přeliji čistou vodou s pár kapkami čajovníku. Používala jsem i levanduli a teď už jen prostě nasucho obden pročísnu vlasy a kouknu, zda na zubech ulpěly nějací paraziti. Naše děti tak i při zavšivení nemají víc než jednu veš a pár hnid.

Proč se u nás hřeben dosud neprodával, když je to takový zázrak? Nejspíš proto, že by farmaceutickým firmám klesly zisky za odvšivovací prostředky :) V zahraničí je tento typ všiváčku známý, oblíbený a běžně používaný. Britský Nitty Gritty dokonce získal několik ocenění. Pokud máte čas a chuť, zkuste si zahraniční recenze vygooglit.

Je to ten anglický všiváček? Kouzelný všiváček je totožný s nejznámějším britským Nitty Gritty oceněným deníkem The Daily Telegraph, jen je vyráběný pod jinou značkou (licencí). Jde  výrobek přímo od autora patentu „kouzelných“ mikrospirál Jorge Burchakchi z Argentiny. Dokonalejší už opravdu nekoupíte :)

Je ze zásilky zřejmé, co obsahuje? Nikoli. Kouzelné všiváčky posílám v bublinkové obálce a jako zpáteční adresu uvádím jméno fyzické osoby, nikoli e-shopu. I když bydlíte v malé obci, nemusíte mít obavu, že váš pošťačka a potažmo sousedi budou kvůli vším "drbat".